Arap Kızı Kremi Ürün Görseli

Cilt Sorunları için Çözüm Yolları

Vücudun koruyucu dış gövde gibi, cildiniz çok koyar. Kimyasallar, enfeksiyonlar, kesikler, kazıntılar ve güneş ışığı gibi zararlı unsurlar, görünen hassas organı sürekli sabit saldırı altında tutuyor. Terli jimnastik salonları ve stresin eklenmesi epiderminizi overdrive’a gönderir, tepki vermekten başka seçeneği kalmaz.
Kusursuz bir dış imkansız diyor değiliz, fakat çaba sarf eder. Pennsylvania, Bethlehem’deki Azani Medical Spa’nın sahibi ve tıbbi direktörü Dr. Monica Carezani-Gavin ile ortak deri problemleriyle nasıl başa çıkılacağı ve bir şeyler patlaması (veya büzülmesi) durumunda neler yapılması konusunda konuştık.

AKNE

Çoğu erkek düşüncesinin aksine, sesi değişir bittiğinde sivilceler kesilmez. Yaşlanma hormonları, ergenlik yıllarınızda sorumluydu, ancak nem, stres, ağır terleme veya steroid kullanımı gibi diğer faktörler şimdi kızışan kızıl çarpmalara neden oluyor. (Sivilce nedeni olan bu beş gizli sivilceden ayrılma ve onları nasıl yenmeniz gerekir.)

Mükemmel kişisel hijyen ve diyet figürü olsanız bile, alevlenmeler görürsünüz. Aslında, yüzünüzü çok fazla yıkamak sivilcenin daha da kötüleşmesine neden olabilir.

Sivilceniz, güveni sarsacak kadar kötü ise birincil bakım doktoruna bakın. Carezani-Gavin, “Akne gerçekten tıbbi tedaviyi gerektiren tıbbi bir durum.” Dedi. “Birinci basamak hekimi, bazen alevlenmelerin nedenini belirlemeye yardımcı olabilir ve ona göre tavsiyelerde bulunabilir.

Laboratuvar katlarının hayranı değil mi? Yerel ilaç mağazanızdan% 5, tezgah üstünde, benzoyl-peroxide cilt yıkayın ve günde iki kez kullanın. Carezani-Gavin, “Bir çok hasta bununla harika bir sonuç çıkıyor” dedi.

JILET YANMASI

Tıraş ucu yakıldığında birkaç saat rahatsızlık ve kırmızı bir yüz anlamına gelebilir veya enfekte blisterler ve sivilcelerle birkaç gün süren rahatsız edici döküntü kadar ciddi olabilir. Tıraş tekniği büyük ihtimalle sizin sorununuz değil – artık saçları kesip kalitesiz cildi geride bırakmak için mükemmel miktarda basınca hakim olmuşsundur. Ancak diğer yaygın yanlışlar yanık hissi ile sonuçlanabilir. (Her zaman 2012 Erkek Sağlığı Bakımı Ödülleri’nden bu ürünlerle mükemmel bir tıraş

edinin .) Tıraş yapmadan önce yüzünüzü ılık suda yıkayın, yeni, keskin tıraş bıçakları kullanın (veya elektrikli tıraş bıçaklarıyla temiz bıçakları kullanın), yağlayıcı uygulayın sabun veya tıraş jölesi kullanın ve tıraş bıçağını önlemek için kısa, kasıtlı vuruşlarda saç tohumuyla her zaman tıraş edin.

Önleme için çok mu geç? Aloe bazlı kortizon kremi veya cildi sakinleştirmek ve kızarıklığı azaltmak için E vitamini içeren yatıştırıcı tıraş kullanın. Düz nemlendiriciden daha iyi çalışır.

GÜNEŞ YANIĞI

Cildimiz UV ışınlarına maruz kaldıktan hemen sonra bu cilt yaralanması ortaya çıkar. Bazı adamlar, ıstakoz ı kırmızıya döndürürler-cildi UV ışınlarının etkilerinden koruyan daha melanin kahverengi bir pigmente sahip olanlar. Ancak tenli tenli bir adam kışın ölüp ateş edip blister yapabilir.

Herkes, günlük güneş kremi, güneş gözlüğü ve şapka gibi önleme stratejilerinden, hatta kışın bile yararlanabilir. Ancak önleme için çok geç kalınca ve acı verici güneş yanığı için hızlı bir düzeltmeye ihtiyaç duyarsanız, E vitamini elde edin. “Her türlü deri travması için günde iki kez E vitamini uygulamanın cildi kendiliğinden iyileştirmesine yardımcı olur” diyor Dr. Carezani-Gavin. En iyi sonucu almak için, bir E vitamini takviyesini yarıya kesin ve jeli doğrudan cildinize sürtün.

ROSACEA

Hepimiz, kırmızı yüzlü bir adamın ezeli bir şekilde bir kaç bardak viski çaldıkmışa benzediğini biliyoruz. Durum böyle olsa da, yaklaşık 14 milyon Amerikalı olan bazı insanlar, tomurcuklu yüzünü rosacea adı verilen iltihaplı deri hastalığına borçluyorlar. Hayatı tehdit eden bir durum değil, görünüş ve benlik saygısı için büyük bir darbe indirir. Tedaviye bırakılırsa, zaman içinde daha da kötüleşir.

Bunun için kullanılan panzehir reçeteli ilaçları gerektirir, ancak öz bakım da önemlidir. Herkes farklıdır; bu nedenle, güneşin, belli yiyeceklerin alevlenmesine neden olan şeyleri saptamak ve bu şeylere maruz kalmayı en aza indirmek gerekir. Diğer önleme stratejileri, güneş kremi giymek, sürtünmeyi önlemek veya yüzü çok fazla dokunmamak ve ciltte alkollü ürünler kullanmamayı içerir.

EGZAMA

Egzama o kadar da kötü görünmüyor, ancak bu cilt bozukluğu olan 31.8 milyon Amerikalı’nın yarısından fazlası ciddi vakalara sahip. Eğer onlardan biriyseniz, ne yaparsanız yapın, çizmeyin. Kazılar cildi enfeksiyonlara maruz bırakır; aynı zamanda cildi kızarır ve şişer, çatlamış, sızar, kabuk yaparak, ölçeklendirir ve / veya koyulaştırır.

Denver Ulusal Yahudi Sağlık adlı pediatrik alerji ve immünoloji bölüm başkanı Dr. Donald YM Leung, “İnsanlar uyuyamıyor veya konsantre olamıyor ve sürekli kaşınıyor” diyor. Stresli ya da kuru iklimler, hassas insanlarda salgınlara neden olabilir.

Egzamanın tedavisinde çeşitli yollar vardır: topikal steroid kremler (kortikosteroidler), masaj, hipnoterapi, akupunktur ve basınç, D Vitamini, fototerapi ve antihistaminikler.

KARANLIK GÖZ ÇEVRESI ÇEMBERLERI

Gözlerinizin altındaki cilt absin kadar bağışlayıcı değildir, bu nedenle gece boyunca yapılan gece spor saati oturumları yüzünüzde koyu halkalar olarak görünebilir. Annem ve babam çoğunlukla bu kalıtsal özellikten sorumludur, ancak uyku eksikliği ve zayıf diyet daha da kötüleştiriyor.

Paket programınız aniden değişmeyeceğinden, daha fazla besleyici zengin meyve ve sebze yiyerek, içme suyu tüketerek ve karınıza veya kız arkadaşınızın yoga sınıfına etiketleyerek karanlık çevreleri azaltın-sadece koyu halkaları azaltmakla kalmayacak aynı zamanda genel cilt sağlığını arttırır. Gerçekten her şeye açıksanız, yorgun kapaklarınızın üzerine birkaç ince, serin dilim hıyar yerleştirin. Hiç kimse bilmeyecek.

 

HIDRATENITIS SUPPURATIVA

Bu nispeten bilinmeyen bir cilt hastalığıdır, ancak 100 kişiden 4’ünde birçoğunun bir kısmı olabilir.

Koltuk altı kollarında, kasıklarında, kalçalarında ve bacak iç bölgelerinde bol bol abes ve cilt altı kaynatmaları ile karakterize edilir. Daha da iyisi, bu bölgeler enflamasyona, ardından da ani püskürme riskine maruz kalırlar. Bu utanç faktörü ve “görünmez” doğası nedeniyle, hastalık genellikle teşhis edilmemekte veya yanlış tanılanmaktadır ve fiziksel ağrı ve depresyona neden olabilir.

Tedavilere karbondioksit lazer ameliyatı ve biyolojik terapiler (Humira gibi) dahildir.

SEDEF HASTALIĞI

Kaşıntılı döküntüleri sadece kaşıntılı bir döküntü olarak atabilirsiniz, ancak daha fazla bir şey olabilir. Sedef, kireçlenme ve iltihaplanmaya neden olan kronik bir deri hastalığıdır. Genellikle 15 ila 35 yaşları arasındaki insanlarda başlar, ancak her an ortaya çıkabilir.

Sedef hastalığının vücudun bağışıklık sistemindeki bir anormallik sonucu geliştiği düşünülmektedir. Hastaların yaklaşık yarısı sedef hastalığı olan aile üyelerine sahip olduğundan muhtemelen genetik bir bileşen oluşturmaktadır.

Sedef hastalığı genellikle deri pul pul ve iltihaplanmaya neden olur. Kaşıntı herkesi etkilemez.

Sedef hastalığını önlemenin bir yolu yoktur. Topikal tedaviler (petrol jölesi veya kokusuz nemlendirici gibi), ışığa maruz kalma (fototerapi), A vitamini türevleri ve bağışıklık etkileşimini etkileyen çeşitli ilaçlar (immünosupresanlar, antineoplastik ajanlar, Humira dahil biyolojik terapiler) ile tedavi edilebilir sistem ve deri hücreleri.

KIRIŞIKLIKLAR

Kırışıklıklar, yaşlı büyükannenizin görüntüsünü canlandırabilir, ancak gerçek şu ki, onlar herkese aittir. Yaşlı cildi daha ince, daha kuru ve daha az elastik hale getirmenin bir parçası. (Günde birkaç dakika içinde Yüzünde kırışıklıkları masaj bu dört stratejileri deneyin.)

Eğer zamanı geri çevirmek daha fazla hasara karşı cildinizi koruyamaz beri. Bir numaralı öncelik: sigarayı yasaklama. Yıllarca sigara içmiş olsanız bile şimdi bırakmak gelecekte kırışıklıkları önleyecektir. Kışın bile güneşlik şapka ve güneş kremi giyerek cildinizi güneşten koruyun. Yatmadan önce her gece nemlendiriciye sürtün. Kuru cilt, dolgun cilt hücrelerini büzülmüş çizgiler oluşturarak çizgiler oluşturur ve kırışıklıklara neden olur.

Carezani-Gavin, “Kırışıklık olduğu zaman, bir kağıtta kırışma gibi – tamamen kaybolmayacak” dedi. “20’li ve 30’lu yaşlardaki erkekler için kırışıklıkların başlamasını önlemek için cildi iyi bakım yapmaları son derece önemlidir.”

 

KASIK DÖKÜNTÜ

An itchy, red, rash in your groin area is unsettling; but jock itch is much more bothersome and uncomfortable than it is a serious issue. The same fungus that causes athlete’s foot leads to this problem in guys who sweat a lot.

Reduce your risk of jock itch by taking the following steps: bathe daily, stay dry in your groin area, change underwear often, avoid thick clothing in warm weather, make sure anything you wear down there (athletic supporter, sports uniforms) fits correctly, and don’t share your stuff.

If it’s too late for prevention, doctors suggest using an over-the-counter antifungal ointment (Lamisil AT), lotion, powder, or spray. Most infections respond well to topical means.

STAPH ENFEKSIYONLARI

Şu anda cildinizde, burnunuzda veya boğazınızda bir stafilokok aureus bakteri (staff) ihtimali var. Çoğu zaman, bakteriler zararsızdır veya hafif cilt enfeksiyonlarına neden olur, ancak vücuda girerse staf enfeksiyonu ölümcül olabilir.

Şimdi ne yapabilirsin? Ellerinizi yıkamak, herhangi bir yarayı bandajla tutmak gibi bir alışkanlık kazanın ve test edilmeye çekinmeden tereddüt etmeyin.

Ayrıca: Küçük cilt problemlerine (sivilceler, böcek ısırıkları, kesikler ve kazıntılar) göz kulak olun ve enfekte olmuşlarsa doktor çağırın. Sıradan staf enfeksiyonlarını tedavi eden ilaçlar MRSA’ya karşı etkili değildir (daha kötü hale getirebilirler), bu nedenle enfeksiyonunuzun MRSA olma ihtimalinin olup olmadığını sorun.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )