Arap Kızı Kremi Ürün Görseli

Güzellik ve Cilt Bakımı Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Cilt vücudun en büyük organlarından biridir. Bu nedenle, cildinizin bakımının genel sağlıklarınızı doğrudan etkileyebilir. Cildiniz koruyucu bir kalkan gibi davranır ve dış unsurlara karşı en savunmasızdır. Düşündüğünden fazla faktörden etkileniyor. Örneğin, aşağıdakiler genel cilt sağlığınızda rol oynayabilir:

Tabaklama yataklarında UV ışınlarına maruz kalma
tütündeki kimyasal toksinlere maruz kalma
uzun süre korunmasız güneşe maruz kalma
yeterli istirahat, sıvı veya beslenme almayan
yaşlanma

Cildinize bakmak

Sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlayacak adımlar vardır. Bunlar aşağıdakileri içerir:

Düzenli olarak, genellikle günde iki kez temizleyin.
Yağlı cildiniz varsa temizledikten sonra bir toner uygulayın.
Kuru cildiniz varsa nemlendirici uygulayın.
Ölü cilt hücrelerini çıkarmak ve cildinizi aydınlatmak için eksfoliye edin.
Günlük cilt bakım rutininin yanı sıra, kendi cildinizi anormallik, renk değişikliği veya diğer değişiklikler için düzenli olarak incelemek alışkanlık haline getirir. Cildinizde bir değişiklik olup olmadığını her yıl bir doktor veya dermatolog tarafından muayene edin:

adil cildin veya çok sayıda veya büyük benlerin varlığı
Güneşdesin ya da Tabaklama Yatakları Kullan
Cilt problemleriniz, tahrişlerin veya büyümelerin geçmişiniz var
Ayrıca, cildinizi çok fazla güneş ve güneş hasarından korumak, kırışıklıkları artırabileceği gibi cilt kanserine neden olabileceği de önemlidir. Cildinizi güneş ışınlarının zarar verici ışınlarından korumak için cildinizi örtün veya güneş kremi kullanın. Herhangi bir cilt tahrişi veya problemi varsa doktorunuza veya dermatoloğunuza bakın.

Cilt bakım ürünlerini anlama

Saatleri geri çevirmenin, selüliti kalıcı olarak eritmenin, kırışıklıkları azaltmanın ve daha pek çok şeyden emin bir şekilde sunulduğu çok sayıda ürün var. Bir ürünün cildinizin sağlığı için gerçekten gerekli olup olmadığına veya potansiyel olarak zararlı olup olmadığına karar vermek için dikkat edin ve araştırmalarınızı yapın. Doktorunuzdan da tavsiye isteyin.

ABD Gıda ve İlaç Dairesi ( FDA ) birçok ürünü düzenliyor. Bir kişinin vücudundaki fiziksel yapısını veya biyokimyasal süreçlerini değiştiren ürünleri düzenlemelidir.

Kozmetik veya diyet takviyeleri olarak sınıflandırılan ürünler düzenlenmez. Bunlara örnekler:

nemlendiriciler
saç boyama
diş macunu
deodorant
vitaminler
bitkiler
enzimler

Cildiniz önemli

Kuru, yağlı veya hassas cildiniz olduğundan şüphelenebilirsiniz, ancak cildinizin türünü gerçekten biliyor musunuz? Gerçek cilt türünüzün bilinmesi, bir dahaki sefere kozmetik koridorundayken yardımcı olabilir. Aslında, yanlış ürünleri (hatta popüler İnternet saldırılarını) cildiniz için kullanmak akne, kuruluk veya diğer cilt problemlerini kötüleştirebilir.

Sahip olduğunuz cilt türünü bulmak için aşağıdaki soruyu cevaplayın. Daha sonra öğrenmek için okumaya devam edin:

Kendi cilt bakımı rutini nasıl inşa edilir
akne veya yara izleri gibi spesifik cilt sorunlarını nasıl tedavi edebilirim?
hangi DIY cilt kesmek sağlıklı değil, çalışıyor olsa bile

Günlük cilt bakım rutini oluşturmak

Cilt türünüz ne olursa olsun, günlük cilt bakımı rutini genel cilt sağlığınızı korumanıza ve sivilce, yara izi ve koyu lekeler gibi spesifik endişeleri iyileştirmenize yardımcı olabilir. Günlük cilt bakım rutininiz, sabahları bir kez ve uyurken bir kez yapabileceğiniz dört temel adımı içerir.

1. Temizleme: Yıkadıktan sonra cildi sıkı bırakmayan bir temizleyici seçin. Yüzünüzü kuru cilt varsa ve makyaj yapmıyorsanız, günde en fazla iki kez veya sadece bir kez temizleyin. Bu gevrek-temiz his için yıkamayın çünkü cildinizin doğal yağları yok demektir. Cetaphil ve Banila Clean It Zero Sherbet Cleanser , tüm cilt tipleri için iyi bilinen temizleyiciler içerir .

2. Serumlar: C vitamini veya büyüme faktörleri veya peptitleri olan bir serum güneş kremi altında sabah daha iyi olur. Gece, retinol veya reçete retinoidleri en iyi çalışır. Makyaj Artist’s Choice, etkili bir C vitamini ve E serumu ve retinol sunar .

3. Nemlendirici: Yağlı cildin nemlendiricisine ihtiyacı vardır, ancak CERVe’nin yüz losyonu gibi hafif, jöle bazlı ve komedojenik olmayan veya gözeneklerinizi tıkamayan bir cilt kullanın . Kuru cilt, MISSHA Super Aqua Cell Renew Salyangoz Kremi gibi daha krem ​​esaslı nemlendiricilerden yararlanabilir . Çoğu marka, ürünlerini ambalajlarında jel veya krem ​​olarak etiketleyecektir.

4. Güneş Koruma Örtüsü: Güneş kremi, güneş kremi etkinleştirmek için biraz zaman alması nedeniyle açık havada gitmeden önce en az 30 SPF 15 dakika ile güneş kremi uygulayın. Koyu ten tonlarında aslında daha fazla güneş korumaya ihtiyaç duyulur; çünkü hiperpigmentasyon düzeltmek daha zordur. EltaMD’nin geniş spektrumlu UVA / UVB koruması sunan güneş kremi deneyin ve Skin Cancer Foundation tarafından önerilir.

Cildinizin türüne ve hassaslığına uyan ürünleri seçin ve etiketleri okumayı unutmayın. Retinol veya reçete retinoidleri gibi bazı ürünler yalnızca gece uygulanmalıdır.

Cildinizin nasıl tepki verdiğini görmek için basit ve basit bir yöntemle başlayın. Rahatladıktan sonra, cildinizin sağlığını artırmak için eksfoliyantlar, maskeler ve spot tedaviler gibi ekstra ürünler ekleyebilirsiniz.

Özellikle hassas teniniz olduğundan kuşkulanıyorsanız, yama testi yapmayı unutmayın. Bu, potansiyel alerjik reaksiyonları belirlemenize yardımcı olabilir.

Yama testi yaparak yeni bir ürünü test edin:

Cildinize, bileğinizin içi veya iç kolunuz gibi sıkı bir alanda az miktarda ürün uygulayın.
Bir tepki olup olmadığını görmek için 48 saat bekleyin.
Başvuruyu 96 saat sonra kontrol ederek gecikmeli bir reaksiyonunuz olup olmadığını kontrol edin.
Alerjik bir reaksiyon, tahriş, kızarıklık, küçük darbe veya kaşıntı içerebilir. Bu belirtileri fark ederseniz, test ettiğiniz alanı su ve nazik bir temizleyici ile yıkayın. Daha sonra ürünü geri verin ve cildinizin türüne daha iyi uyacak başka bir şey deneyin.

Cilt problemleri nasıl tedavi edilir?

Derinize zarar vermeden cilt sorunlarıyla baş etmenin yolları vardır. Sadece bir numaralı cilt bakımı kuralını hatırlayın: Seçme! En Picking akne , siyah nokta, kabuklar, ya da diğer cilt sorunlarına açık yaralar veya hiperpigmentasyon olarak bilinen koyu cilt lekeleri neden olabilir. Açık yaralar enfeksiyonlara, daha fazla akne veya yaralara yol açabilir. Yaranın ne kadar derisi olursa deriniz de o kadar skarlaşır.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )